ACİL ARA : 444 34 71
Arrow
Numaranızı Bırakın
Sizi Hemen Arayalım!

İstanbul'un En Güvenilir Ev ilaçlama Servisi!

Farelerden Bulaşan Hastalıklara Dikkat !

fare-ilaçlama, fare-ilaçlama-fiyatları

farelerden bulaşan hastalıklara dikkat ! Farelerden bulaşan hastalıklar nelerdir ? Bu yazımızda sizin için farelerden insanlara geçen ölümcül hastalıkları anlattık.

Fareler Hakkında Bilinmeyenler

Fareler Hakkında Bilinmeyenler , Fareler tahmin ettiğimizden çok daha hızlı kaçabilen ve aynı hızda üreyebilen hayvanlardır. Genetik yapı itibariyle insanlara ileri düzeyde benzeyen bu canlılar, tıpkı insanlar gibi yeryüzündeki bütün karasal alanlarda yaşamaktadır. Farelerin yanaklarından omuzlarına kadar inen, dış çene keseleri vardır. Bu keseleri yemek yemek için kullanırlar. Keselerin temizliğini içini dışına çıkarıp, çevirerek yaparlar. Güçlü ön pençelere sahip bu canlılar toprağı rahatça kazabilirler ve topraktaki taşları yerinden oynatmak için de kıvrık kesici dişlerini kullanırlar.

Hasar gören/aşınan diş yüzeyleri, kesici dişler sürekli olarak büyüdüğü için kolaylıkla yenilenebilir. Yiyecek olarak böcek, kök yiyebildikleri gibi bizlerin yediği, tahıl, meyve sebzeleri de kullanırlar. Fareler besine ihtiyaç duydukları zaman hiç düşünmeden bizlerin besinlerine saldırabilir, yiyeceklerimiz üzerinde pisliklerini bırakabilir. Farelere karşı çözüm bulmak için profesyonel fare ilaçlama yaptırmanız gerektiğinde, fareilaclama.com a 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Farelerden Bulaşan Hastalıklara Dikkat !

Farelerden Bulaşan Hastalıklara Dikkat ! Fareler, fare ilaçlama yapılmadığı sürece besin ihtiyaçlarını karşılamak için, soğuyan havalardan korunmak için ya da barınma alanlarını su bastığı için yaşam alanlarımıza yuvalanma yapabilirler. Daha önce yaşadıkları alanlar -genellikle çatılar,kanalizasyonlar,bodrumlar- pis ve mikrop dolu alanlar olduğu için, evlerimize gelirken bu mikropları da bizlere bulaştırırlar. Farelerden  bulaşan hastalıklar dışkıları ya da salyaları ile bulaşır. Bazende gezindikleri yüzeyler üzerindeki haşere ve mikropları bizlerin yaşam alanlarına bırakabilirler. Bu mikropların insanlara bulaşması sonucunda çeşitli hastalıklara yakalanabiliriz. Aşağıda sıraladığımız hastalıklara yakalanma riskinizi azaltmak için mutlaka fare ilaçlama yaptırmalısınız.

Farelerden Bulaşan Hastalıklar nelerdir?

1-Verem ( Tüberküloz ) Hastalığı

Verem Hastalığı ,Uzun yıllardır var olan bu hastalık, milyonlarca insanın ölümüne sebep olmaktadır. Korunma yöntemleri uygulanmasına karşın ölen insan sayısı her yıl 3 milyondan fazlasına tekabül etmektedir. Farelerin başka ortamlardan kaptığı mikropları bizlerin yaşam alanımıza getirmesiyle bulaşabilir. Verem bulaşıcı ve ölümcül bir hastalıktır.

2-Veba Hastalığı

Veba Hastalığı , farelerden insanlara bulaşan bir hastalık türüdür. Halk arasında kara ölüm olarak da bilinmektedir. Farelerde bulunan pirelerin insanların kanını emmesi yoluyla da yayılabilir. Veba bulaşıcı ve ölümcül bir hastalıktır.

3- Tifüs Hastalığı 

Tifüs Hastalığı , Tifüs; kalabalık, yorgunluk ve açlıktan meydana gelir fakat bitler ve fareler aracılığıyla yayılma gösterir. Aylarca soğuk havada bile etkisini yitirmeyen tifüs virüsü, deri ve solunum yolu aracılığıyla vücudumuza girebilir.Tifüs hastaları mikrop yayılma ihtimaline karşın sağlıklı insanlardan ayrı tutulmalıdır. Tifüs yaşlı ve hamile insanlarda ağır geçen bir hastalıktır.

4-Grip Hastalığı

Grip  Hastalığı , solunum yolu ile bulaşan hastalık türlerindendir. En çabuk iyileşme dinlenme süreci ile gerçekleşir. Basit bir hastalık gibi görünse de gerekli önlemler alınmadığında başka hastalıklara dönüşebilir. Çok bulaşıcı bir hastalıktır. Grip hastalığının  Kimden bulaştığını anlayamadığımız zamanlarda, biz uyurken etrafımızda olan bir fareden bile bulaşabileceğini unutmamalıyız.

Farelerden bulaşan ve fareler aracılığıyla yayılan hastalıklar ciddi hastalıklardır

Farelerden bulaşan ve fareler aracılığıyla yayılan hastalıklar ciddi hastalıklardır. Gerekli önlemlerin alınmaması ölümlere kadar yol açabilir. Sağlığımızın olumsuz etkilenmemesi için, farelere karşı ilaçlama yaptırmayı ihmal etmemeliyiz. Fare ilaçlama konusunda profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyduğunuzda, fareilaclama.com ailesi olarak bizlere 7-24 ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz.

 

SERTİFİKALARIMIZ

HEMEN ARA Whatsapp