ACİL ARA : 444 34 71
Arrow
Numaranızı Bırakın
Sizi Hemen Arayalım!

İstanbul'un En Güvenilir Ev ilaçlama Servisi!

Farelerden Kurtulmak için En Etkili Yöntemler

fare-ilaçlama-servisi, fare-ilaçlama-fiyatları

Farelerden Kurtulmak mı istiyorsunuz?

Farelerden Kurtulmak için En Etkili Yöntemler , Farelerden Kurtulmak mı istiyorsunuz? fareler memeli hayvan kategorisinde gösterilmelerine rağmen haşereler kadar hızlı çoğalabilen, sağlık açısından zararlı varlıklardır. Hızlı hareket edebilirler ve güçlü ön dişleri sayesinde yiyecek ve kıyafetlerimizi rahatlıkla kemirebilirler. Tırmanma özelliği de gelişmiş olan bu canlılar, bizlerin hem sağlığını hemde psikolojisini olumsuz etkileyebilmektedir. Farelerden kurtulmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Aşağıda sizler için kullanabileceğimiz yöntemleri sıraladık.

1- Başka Hayvanlardan Yararlanmak

Farelerden kurtulmak için yıllardır onların ezeli düşmanı bilinen kedilerden yardım alabiliriz. Eğer kedilere alerjiniz yoksa ya da evde kedi olmasından rahatsız olmuyorsanız bir kaç kedi almanız, kedilerin avcı yapısı sayesinde farelerden kurtulmak konusunda etkili olacaktır. Kediler insanların duymadığı sesleri duyabildikleri için, farelerin en ufak hareketini algılayabilirler. Aynı zamanda kedi idrarı kokusu da fareler için korkutucu bir şeydir. Beslediğimiz kedilerin kumları bile farelerin gözünü korkutabilir.

2-Fare Tuzakları Kullanmak

Fare Tuzakları Kullanmak , Fare kapanları, yapışkan fare tuzakları ve tutkal panolar en çok tercih edilen fare tuzakları olarak geçer. Fare kapanlarına, farelerin sevdiği yiyecekleri koymalısınız. Bu yiyeceklerin kokusunu alan fareler, hassas burunları ve açlığın verdiği etkiyle bu tuzaklara yakalanırlar. Yapışkan fare tuzakları ise genel olarak farelerin el ve ya ayaklarının yapıştığı tuzaklardır. Bu uygulamada ki tehlike, tuzağa yakalanan farelerin kurtulmak için kendi el ve ayaklarını kemire bilme ihtimalidir. Tutkal panolar diğer yöntemlere göre bir tık daha etkilidir. Yapışkanı kuvvetli olduğu için, fareler tuzağa kapılınca kurtulmak için çok çaba harcar, çaba harcadıkça daha çok yapışırlar.

3-Fare Zehri Kullanmak

Fare Zehri Kullanmak , Fare zehirleri zirai ürün satan firmalar ve eczanelerden temin edilebilmektedir. Öldürücü etkileri çok kuvvetlidir. Fakat bu durum fareler için avantaj gibi görülse de evde yaşayan diğer evcil hayvanlar ve insanlar için de ölümcüldür ve tehlikelidir. Farelerden Kurtulmak için En Etkili Yöntemler Arasında ilk tercih edilenlerdendir.

4- Yaşayabilecekleri Alanları Bitirmek

Yaşayabilecekleri Alanları Bitirmek , Fareler yapısı gereği rutubetli, loş, dağınık ve pis ortamları çok severler. Bu yüzden genellikle bodrumlarda, garajlarda, çatı aralarında, duvar aralarında yaşayıp yiyeceğe ihtiyaç duydukça evlere girerler. Bu tarz yaşam alanlarının sürekli olarak temiz ve düzenli tutulması farelerin yaşam alanlarını kısıtlayacaktır.

5- ilaçlama Firmaları

Farelerden kurtulmak için kullanılabilecek en etkili ve zahmetsiz yöntemdir. Evde kullanabildiğiniz bütün yöntemleri deneseniz de çoğunlukla kalıcı bir çözüm bulamazsınız. Fare ilaçlama firmalarına başvurup profesyonel bir yardım almak, daha hızlı ve kalıcı bir çözüm yolu olacaktır. Sağlığınızı da olumsuz etkileme ihtimali olan yöntemler kullanmak yerine istanbul fare ilaçlama firmalarından yardım almalıyız.

SERTİFİKALARIMIZ

HEMEN ARA Whatsapp