ACİL ARA : 0850 24 187 94
Arrow
Numaranızı Bırakın
Sizi Hemen Arayalım!

İstanbul'un En Güvenilir Ev ilaçlama Servisi!

Lağım Faresi – Norveç Sıçanı

Lağım faresi nedir ? Lağım Fareleri Neye Benzer ?

Farelerinde belli başlı bilinen cinslerinden olan lağım fareleri adında anlaşıldığı üzere kanalizasyon hattında yaşamlarını sürdürürler. Lağım suları ile yaşayan ve lağım suyundaki mikropları kendileriyle birlikte insan hayatlarına getirmektedirler. Bu tür farelerin boy ve yapılarına göre beslenme türleri değişmektedirler. Boylarının büyüklüğü ile bilenen lağım farelerinin boyları 30 cm kadar çıkabilir.

Lağım fareleri diğer fare türlerine göre çok güçlü ve tehlikeli bir boyutta olabilirler. Doğal affetler de ve bazı bölgelerde toplu halde insanlara ve tarlalardaki ekinlere saldırabilirler.

Lağım fareleri yaşa alanlatı için özellikle pis su akarlarının yanına veya lağım borularının iç kısımlarına yaparlar. Lağım farelerin kolonileri çok kalabalıktır. Yılda 4 -5 defa yavru verirler ve her defasında 6 – 10 kadar yavru yaparlar. Lağım faresi kendilerine besin bulmak istediklerinde insanların yaşadığı yerleri istila etmektedirler. Bu tür farelerin evlerimize gelmesi çok tehlikeli olacaktır. Çünkü lağım fareleri aç kaldıklarında insanlar uyurken insanların parmak, kulak, burun ve ağızlarını kemirerek yerler. Bu tür farelerinin ağızlarındaki tükürükten dolayı uyku esnasında kemirdiği insanlar bunları fark etmezler.

Eğer yaşam alanımıza lağım fareleri gelmeye başladıysa uykusuz geceler geçirmeye başlayabiliriz.
Bu durumda lağım faresi ile bireysel mücadelede dikkatli olmak son derece önemlidir. Çünkü lağım fareleri diğer fare türlerine göre kendilerini savunma mekanizmaları vardır. Kendisine herhangi bir şekilde zarar veren insanlar olursa tırmalar ve dişleyebilirler. Bu bakımdan mutlaka ilaçlanması gerekir.

Lağım fareleri ile mücadelemizde uzman bir ekibi seçmemiz son derece önemlidir.Öncelikle fare ilaçlama yaptıracağımız firmanın mutlaka sağlık balanşığı onaylı olması gerekiyor.Ve periyodik olarak ilaçlama işlemini mutlaka yaptırmalıyız.

Evimizde ev fareleri yaşamaya başladıysa mutlaka fare ilaçlama konusunda uzman ekibimize www.fareilaclama.com adresi üzerinden yada İstanbul Avrupa Yakası için 0212 570 88 11 Anadolu Yakası için 0 216 482 57 77 numaraları üzerinden ulaşabilirsiniz.

Lağım faresi ilaçlama için hemen arayın !

SERTİFİKALARIMIZ

HEMEN ARA Whatsapp